JAAPANI KULTUUR

JAAPANI HOROSKOOP – ÕPPIGE TUNDMA TÕUSVA PÄIKESE MAA SODIAAGIMÄRKE

Kogu maailmas usuvad inimesed, et taevakehade asetus mõjutab nende elu ja määrab nende iseloomu ning et teadmised planeetide ja tähtede kohta aitavad ennustada tulevikku. Aasia ja Euroopa kultuurid erinevad paljudes aspektides, nt religioonis ja tavades. Sama kehtib ka kalendri ja sodiaagimärkide kohta. Kui soovite teada, milline näeb välja jaapani horoskoop, lugege kindlasti seda artiklit.

Jaapani veregrupi horoskoop

Tõusva päikese maal on väga levinud uskumus, et veregrupp määrab isiksuse, eelsoodumused ja käitumise ning suhted teiste inimestega. Selle teooria isaks peetakse Jaapani professorit Takeji Furukawat, kes 1930. aastal avaldas artikli, milles iseloomustas teatud veregrupiga inimesi. Tänapäeval on ketsueki-gata idee nii populaarne, et ajalehtedes ja telesaadetes toodud horoskoobid põhinevad just veregrupil ja sellele teemale pühendatud raamatud on tõelised bestsellerid. Lisaks kasutatakse veregruppe sobiva partneri valikul. Parimad suhted tekivad sama veregrupiga inimeste vahel, samas kui AB-vererakkudega inimesed võivad leida endale paariliseks ükskõik kelle.

Iseloom veregrupi järgi

40% jaapanlastel on veregrupp A. Horoskoobi järgi on nad rahulikud, viisakad, vastutustundlikud ja kannatlikud inimesed. Nad ei tunne end suurtes inimrühmades kuigi mugavalt, võivad olla kangekaelsed ja kergesti pingesse sattuda. B-grupi isikud on loomingulised individualistid, kes keskenduvad oma eesmärkidele ja nende saavutamisele. Nad juhinduvad elus mõistusest ja võivad tunduda ükskõiksete ja eemaletõmbunutena. Gruppi 0 seostatakse optimismi ja juhtimisomadustega. Inimesi, kellel see on, peetakse energilisteks ja avatud isikuteks. Siiski on neile probleemiks punktuaalsus. AB-verega inimesed ühendavad endas nii A- kui ka B-grupi omadusi ning neid peetakse seetõttu keerukateks, ettearvamatuteks ja ekstsentrilisteks.

Jaapani sodiaagimärgid

Jaapanis kasutatakse Hiina astroloogilist süsteemi, mis on jagatud 12 märgiks (rott, härg, tiiger, jänes, draakon, madu, hobune, kits, ahv, kukk, koer, siga). Selline jagunemine on seotud Jupiteri tsükliga ümber Päikese, mis kestab umbes 12 aastat. Iga aasta on esindatud erineva loomamärgi ja sellele omistatud omadustega. Lisaks sellele on veel viis elementi, mida tuntakse kui taevaseid tüvesid (vesi, maa, puit, tuli, metall), mis muutuvad igal aastal, andes asjaomasele märgile erineva vaimse iseloomu.

Loomade iseloom

Hiina horoskoobi kohaselt ilmutavad teatud tähtkuju all sündinud inimesed neid kaitsva looma omadusi.

Rott – on täpne, intelligentne, nutikas, ambitsioonikas ja praktiline. Tema pahedeks on kangekaelsus ja kättemaksuhimu.

Härg – vastutustundlik, usaldusväärne, helde ja hooliv, kuid samas armukade, kangekaelne ja väiklane.

Tiiger – tema eelisteks on julgus, enesekindlus, ausus ja kohusetundlikkus. Kahjuks võib ta olla ka kergemeelne, isekas ja impulsiivne.

Jänes – on tundlik, tasakaalukas, tagasihoidlik ja taktitundeline, kuid samas ka häbelik ja hüpohondriasse kalduv.

Draakon – üllas, ambitsioonikas ja väärikas, täis elujõudu ja tugevust, kuid ka halastamatu, võimukas ja ülbe.

Madu – teda iseloomustab tarkus ja empaatiavõime, ta on nutikas ja suuremeelne. Tema negatiivsed omadused on tõsidus ja ükskõiksus.

Hobune – sõbralik, intelligentne, iseseisev ja rõõmsameelne, mõnikord ka rahutu, heitlik ja isekas.

Kits – selle märgi tugevused on loovus, suuremeelsus ja empaatiavõime, puudused aga vastutustundetus ja laiskus.

Ahv – on mitmekülgne, vaimukas, intelligentne ja elurõõmus, kuid samas isepäine, ülbe ja manipuleerimisele kalduv.

Kukk – julge, vaimukas, lojaalne ja töökas. Tema suurimad pahed on pretensioonikus ja tühjade juttude rääkimine.

Koer – selle märgi all sündinud inimesed on siirad, ustavad ja pühendunud oma lähedastele. Siiski võivad nad olla ka pahatahtlikud ja ebameeldivad.

Siga – väga seltskondlik, siiras ja huumorimeelne. Tema suurimad vead on enesedistsipliini puudumine ja impulsiivsus.

Jaapani numeroloogia

Legendi kohaselt loodi Hideyoshi horoskoop esimese šoguni õukonnas peaaegu pool aastatuhandet tagasi. Numeroloogilise horoskoobi eelduseks on vastava planeedi või tähe määramine konkreetsele numbrile. Oma Jaapani sodiaagimärgi leidmiseks peate liitma kõik oma sünnikuupäeva numbrid kokku, kuni saate ühekohalise väärtuse.

Horoskoobid ja ennustamine on inimesi saatnud juba tuhandeid aastaid. Mõned põhinevad iidsetel traditsioonidel ja õpetustel, teised aga täiesti uutel tähelepanekutel. Olenemata nende tüübist ja päritolust, tahavad isegi väga moodsad kogukonnad uskuda, et näevad tänu nendele ette tulevikku.